flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням зборів суддів

Криничанського районного суду Дніпропетровської області 
від «1»листопада 2016 року №10   

 

ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ АВТОМАТИЗОВНОЇ СИСТЕМИ ДОКУМЕНТООБІГУ СУДУ

                                                    (в новій редакції)

1.Загальні положення

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (далі - Засади) визначають особливості функціонування автоматизованої системи документообігу суду (далі - АСДС) у Криничанському районному суді Дніпропетровської області (далі - Суд), врегулювання яких відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 року №30  (у редакції рішення Ради суддів України від 22.07.2015 року №79) відноситься до повноважень зборів суддів Криничанському районного суду Дніпропетровської області.

2. Реєстрація справ і матеріалів


          Усі справи та матеріали, що підлягають розподілу між суддями, реєструються в день надходження за допомогою автоматизованої системи документообігу суду (АСДС).

3.Розподіл судових справ між суддями

         Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату Криничанського районного суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

         У суді може застосовуватися:     

автоматизований розподіл судових справ одразу після реєстрації відповідної судової справи;

розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

повторний автоматизований розподіл судових справ.

Особливості автоматизованого розподілу судових справ визначаються зборами суддів Криничанського районного  суду з урахуванням цього Положення.

         Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

за два місяці до закінчення повноважень судді; 

- за 3 (три) робочих дні до початку  відпустки, якщо її тривалість становить  менше чотирнадцяти календарних днів;

- за 5 календарних дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше 14 календарних днів ;

у період відпустки судді; 

за один робочий день до відрядження та в дні перебування судді у відрядженні;

під час тимчасової непрацездатності судді;

за один робочий день до направлення судді для участі у семінарських заняттях;

у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях;

у разі відкликання судді не більш ніж за три  дні в період відпустки, справи йому не розподіляються;

в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

 

Кримінальні провадження, справи про адміністративні правопорушення, цивільні справи, які поверталися суддями для усунення недоліків , на доопрацювання або дооформлення згідно вимог КПК України   КУпАП України та ЦПК України, після усунення вказаних обставин та повернення справи до суду, передаються судді, , визначеному автоматизованою системою на початку її розподілу.  У разі відсутності раніше визначеного судді, в провадженні якого перебувала справа (у зв'язку із відрядженням, знаходженням у відпустці, під час тимчасової непрацездатності) у день надходження справи до суду - судова справа підлягає автоматизованому розподілу.

В разі відсутності слідчого судді, який раніше був визначений по кримінальному провадженню, під час перебування у відпустці , відрядженні , перебуває на лікарняному, або з іншої установленої законом причини, авто розподіл здійснюють між іншими слідчими суддями.

 

 

 Виявлення значної різниці в навантаженні здійснюється головою суду, або особою, яка тимчасово виконує його обов’язки, шляхом порівняння кількості справ отриманих суддею для розгляду з середньомісячним навантаженням за рік на одного суддю збори суддів можуть приймати з даних питань рішення щодо авто розподілу.

 

4. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею  інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя

Відсоток справ, що підлягають  розподілу для розгляду суддею, якого обрано головою суду дорівнює 0,6  .

Зменшення, збільшення  коефіцієнту допускається виключно за рішенням зборів суддів.

Авторозподіл не проводиться на суддю, який вдень авторозподілу виконує інші  роботи, не пов’язані із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, підготовці суддів та працівників апаратів судів). Підготовки до лекцій, та виступів у ЗМІ, школах (установах та організаціях ).

 

 

 

5. Засади формування колегій суддів

 

У випадку, якщо судова справа підлягає розгляду  колегією суддів, колегія у складі трьох суддів формується автоматизованою системою під час автоматизованого розподілу судової справи.

Після визначення головуючого судді автоматизованою системою визначається склад колегії суддів із числа всіх суддів Криничанського районного суду .

Збори суддів визначено склад постійно-діючої колегії, автоматизована система визначає склад колегії з числа всіх суддів  Криничанського районного суду, так, як штатний розпис передбачає кількість суддів у Криничанському районному суді, 3 судді (додаток 3).

Збори суддів Криничанського районного суду мають право визначати особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ:

1)у випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів (колегію суддів);

2)у випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів.

6. Спеціалізація суддів з розгляду судових справ

Спеціалізація суддів визначається із розрахунку розподілу не менше 2-х суддів на одну спеціалізацію.

У суді запроваджено спеціалізацію з розгляду кримінальних проваджень по обвинуваченню неповнолітніх (малолітніх) осіб затверджену рішенням зборів суддів Криничанського районного суду від 05.08.2015 року  № 5 (додаток 1)

Слідчі судді, до повноважень яких належить здійснення у порядку передбаченому КПК України судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, обираються зборами суддів на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно

Слідчий суддя визначається за правилами автоматизованого розподілу судових справ між суддями.

 

Слідчі судді  обрані зборами суддів Криничнського районного суду від 17.01.2015 року № 1(додаток 2) .

 

7. Порядок реєстрації та розподілу справ, які підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні

Справи, які відповідно до чинного законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду у неробочі дні (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо), підлягають реєстрації та розподілу в автоматизованій системі документообігу суду в неробочий день шляхом внесення відповідних даних до табелю графіку роботи суддів в програмі "Д-3", відповідальними працівниками та розглядаються суддями, які в ці дні перебувають на чергуванні відповідно до графіка затвердженого головою суду.

 


8.Порядок розподілу судових справ, у випадку знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи документообігу суду

 

У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання  або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.
       
Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення обставин.

У разі настання обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо) здійснюється головою суду.

         Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, до автоматизованої системи вноситься передбачена Положенням про автоматизовану систему документообігу суду інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.

Прикінцеві положення

Ці Засади набирають чинності з дня їх затвердження рішенням зборів суддів Криничанського районного суду Дніпропетровської області.

Зміни, доповнення до цих Засад можуть вноситися зборами суддів в

межах їх компетенції та відповідно до вимог законодавства.

                                                             

  

                                                                                   Додаток № 1

 

до Засад використання

автоматизованої системи

документообігу суду

затверджених рішенням

зборів суддів  Криничанського районного суду

від 17.01.2015 року  № 1



 

Суддя, який

має повноваження розглядати кримінальні провадження щодо неповнолітніх:


-         Цаберябий Борис Миколайович


- запасний суддя, Лісняк Вікторія Володимирівна

 

 

Додаток № 2

 

до Засад використання

автоматизованої системи

документообігу суду

затверджених рішенням

зборів суддів  Криничанського районного суду

від 05.08.2015 року  № 5

 

 

Слідчі судді Криничанського районного суду

 

-Лісняк Вікторія Володимирівна, Цаберябий Борис Миколайович;

-Берелет Валентина Володимирівна (запасний слідчий суддя)

 

 

 

                                                                                              Додаток №3

 

до Засад використання

автоматизованої системи

документообігу

затверджених рішенням

зборів суддів  Криничанського районного суду

від 01.11.2016 року № 10

 

Склад постійно діючої колегії суддів

Криничанського районного суду

 

-         суддя Берелет Валентина Володимирівна

-         суддя Лісняк Вікторія Володимирівна;

-         суддя Цаберябий Борис Миколайович;

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням зборів суддів Криничанського районного суду Дніпропетровської області 
№1 від   «22»січня 2016 року


Засади використання автоматизованої системи документообігу суду при здійсненні автоматизованого розподілу  судових справ між суддями у Криничанському районному суду Дніпропетровської області

                                                   

1.Загальні положення

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (далі - Засади) визначають особливості функціонування автоматизованої системи документообігу суду (далі - АСДС) у Криничанському районному суді Дніпропетровської області (далі - Суд), врегулювання яких відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 року №30  (у редакції рішення Ради суддів України від 22.07.2015 року №79) відноситься до повноважень зборів суддів Криничанському районного суду Дніпропетровської області.

2. Реєстрація справ і матеріалів


          Усі справи та матеріали, що підлягають розподілу між суддями, реєструються в день надходження за допомогою автоматизованої системи документообігу суду (АСДС).

3.Розподіл судових справ між суддями

         Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату Криничанського районного суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

         У суді може застосовуватися:     

автоматизований розподіл судових справ одразу після реєстрації відповідної судової справи;

 

розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

повторний автоматизований розподіл судових справ.

Особливості автоматизованого розподілу судових справ визначаються зборами суддів відповідного суду з урахуванням цього Положення.

         Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

за два місяці до закінчення повноважень судді; 

за три робочих дні до початку відпустки;

у період відпустки судді; 

за один робочий день до відрядження та в дні перебування судді у відрядженні;

під час тимчасової непрацездатності судді;

за один робочий день до направлення судді для участі у семінарських заняттях;

у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях;

в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

  Кримінальні провадження, справи про адміністративні правопорушення, цивільні справи, які поверталися суддями для усунення недоліків , на доопрацювання або дооформлення згідно вимог КПК України   КУпАП України та ЦПК України, після усунення вказаних обставин та повернення справи до суду, передаються судді, який попередньо їх розглядав, без здійснення повторного автоматичного розподілу, та внесення даних до протоколу розподілу (не автоматично).  У разі відсутності судді, в провадженні якого перебувала справа (у зв'язку із відрядженням, знаходженням у відпустці, під час тимчасової непрацездатності) у день надходження справи до суду - судова справа підлягає автоматичному розподілу.

          Виявлення значної різниці в навантаженні здійснюється головою суду, або особою, яка тимчасово виконує його обов’язки, шляхом порівняння кількості справ отриманих суддею для розгляду з середньомісячним навантаженням за рік на одного суддю.



4. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею  інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя

Відсоток справ, що підлягають  розподілу для розгляду суддею, якого обрано головою суду дорівнює 0,6  .

Зменшення, збільшення  коефіцієнту допускається виключно за рішенням зборів суддів.

 

5. Засади формування колегій суддів

 

Збори суддів Криничанського районного суду мають право визначати особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ:

1)у випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів (колегію суддів);

2)у випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває

6. Спеціалізація суддів з розгляду судових справ

Спеціалізація суддів визначається із розрахунку розподілу не менше 2-х суддів на одну спеціалізацію.

У суді запроваджено спеціалізацію з розгляду кримінальних проваджень по обвинуваченню неповнолітніх (малолітніх) осіб.

Слідчі судді, до повноважень яких належить здійснення у порядку передбаченому КПК України судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, обираються зборами суддів на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно .

7. Порядок реєстрації та розподілу справ, які підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні

Справи, які відповідно до чинного законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду у неробочі дні (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо), підлягають реєстрації та розподілу в автоматизованій системі документообігу суду в неробочий день шляхом внесення відповідних даних до табелю графіку роботи суддів в програмі "Д-3", відповідальними працівниками та розглядаються суддями, які в ці дні перебувають на чергуванні відповідно до графіка затвердженого головою суду.


8.Порядок розподілу судових справ, у випадку знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи документообігу суду

 

У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання  або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.
       
Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення обставин.

У разі настання обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо) здійснюється головою суду.

         Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, до автоматизованої системи вноситься передбачена Положенням про автоматизовану систему документообігу суду інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.

Прикінцеві положення

Ці Засади набирають чинності з дня їх затвердження рішенням зборів суддів Криничанського районного суду Дніпропетровської області.

Зміни, доповнення до цих Засад можуть вноситися зборами суддів в

межах їх компетенції та відповідно до вимог законодавства.